Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone buvo užterštas Vėgėlės upelis

2015-03-10

    Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūra, vakar prieš pietus, gavo pranešimą, kad Kelmės rajone, ties Paprūdžio kaimu, į Vėgėlės upę teka naftos produktai. Naftos dėmes, vandens paviršiuje  pirmieji pastebėjo vietos gyventojai. Į įvykio vietą nuvykę aplinkosaugininkai užkimšo vamzdį, iš kurio kaip manoma tekėjo taršalai ir iškvietė gelbėtojus. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pastatė užtvaras. Į pagalba atskubėjo ir vietos ūkininkai, kurie surentė šiaudų užtvaras. Panaudojus reagentus vandens paviršiuje susikaupę naftos produktai išskaidyti.

    Inspektoriai patikrino aplink esančius gyvenamus namus , ūkininko teritoriją, tačiau taršos židinio nerado. Kelmės rajono savivaldybėje skubiai buvo surengtas pasitarimas dėl ekstremalios situacijos. Nuspręsta ekstremalios situacijos neskelbti, o taršalų išsiliejimą užfiksuoti kaip įvykį. Taip pat nutarta kreiptis į privačią kompaniją, kad būtų nustatytas taršos šaltinis.

    Iš Kauno atvykę aplinkosaugos technologijų specialistai nustatė, kad taršalai į upelį pateko nuo pagrindinio kelio Kryškalnis - Šiauliai, per paviršinio vandens nutekėjimo vamzdyną. Specialistai konstatavo, kad naftos teršalai paviršinių nuotekų sistemoje galimai susikaupė nuo važiuojamosios kelio dangos, žiemos sezono metu, jai užšalus. Atšilus orams, pavasarinio polaidžio metu iš paviršinio nuotekų sistemos, galimai įvyko momentinis naftos teršalų  patekimas į upelį. Panaudojus cheminius reagentus šuliniai ir vamzdynas išvalyti.

    Šiandien ryte Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūros darbuotojai dar kartą apžiūrėjo įvykio vietą. Taršalų neaptikta.