Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone pradėta vykdyti akcija „Mes už švarų rajoną!“

2015-03-05

Akcija „Mes už švarų rajoną“ iniciavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos pareigūnai. Prie akcijos prisijungė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūros pareigūnai, Kelmės miesto seniūnija, Kelmės girininkijos girininkai ir jaunieji policijos rėmėjai. Vykdant akciją, siekiama nustatyti vietas, kuriose dažniausiai šiukšlinama ir išaiškinti šiukšlintojus.

Už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų pažeidimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka (ATPK 51/3 str.) numato įspėjimą arbą baudą nuo 28 iki 4344 Eur. Užtrešus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 86 iki 8688 Eur. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės (pvz. rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Pareigūnams numatyta didesnė atsakomybė bei didesnės sankcijos nei piliečiams.

Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.  Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingas atliekas - 144 Eur, o pavojingąsias atliekas - 434 Eur.

Šunų ekskrementų netvarkymas, gyvūnų laikymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka, išmetant juos į aplinką, prilyginamas nepavojingųjų atliekų išmetimui į aplinką.

Akciją „Mes už švarų rajoną“ jau prasidėjo. Per pirmą patikrinimą rasta nemažai vietų, kuriose buvo išmestos šiukšlės, tačiau pažeidėjų kol kas nenustatyta.

Prie akcijos raginami prisijungti ir gyventojai. Pastebėjus šiukšlinimą, galima kreiptis į aplinkos apsaugos agentų, policiją, seniūniją ar tiesiog paskambinti bendruoju pagalbos tel.: 112.