Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Telšių r. sulaikytas gyvų masalu lydekas žvejojęs vyras

2015-02-19

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūra gavo pranešimą, kad Nerimdaičių tvenkinyje gali būti žvejojama draudžiamu būdų. Mat pro tvenkinį važiavęs žmogus pastebėjo ant ledo išdėliotus skritulius ir paskambino bendruoju pagalbos telefonu.  Aplinkosaugininkai nuvykę į Telšių rajono, Nevarėnų seniūniją išties ant Nerimdaičių tvenkinio rado pastatytus skritulius ir palaidines.

Savo žvejybos įrankius nuo kranto stebėjo vietos gyventojas G.R (1962 m.). Kaip paaiškėjo vyras buvo pastatęs 10 skritulių ir 2 palaidines ir žvejojo masalui naudodamas gyvas žuveles. G.R. surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3 d.) ir už teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimus gresia bauda nuo 115 iki 289 Eur. Žvejo laimei, žuvies jis sugavęs nebuvo, nes tektu atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Po beveik 160 Eur. už kiekvieną sugautą lydeką.

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo sausio 1 d. draudžiama masalui naudoti gyvas žuveles. Be to nuo vasario 1d. iki balandžio 20 d. lydekas gaudyti draudžiama. Visoje respublikoje vyksta akcija „Lydeka“, tad brakonieriai susigundę lydekaitėmis bus be gailesčio baudžiami.