Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių regiono aplinkosaugininkai sulaikė, kaip įtariama brakonieriavusius medžiotojus

2015-02-18

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai gavę informacijos, kad Radviliškio rajone gali būti brakonieriaujama išvyko į naktinį reidą. Radviliškio rajone, Praviršulio tyrelio botaninio-zoologinio draustinio teritorijoje, pamiškės laukuose aplinkosaugininkai pastebėjo įtartinus medžiotojus ir automobilį. Mašina spruko. Inspektoriai bėglius persekiojo, kol Raseinių rajone šiems pavyko pasprukti.

Grįždami į Šiaulių regiono teritoriją, aplinkosaugininkai pastebėjo laukais važiuojančius dar kelis automobilius. Vieną sustabdžius, kitas - važiavęs maždaug pusės kilometro atstumu, sustojo ir išjungė šviesas. Tai inspektoriams sukėlė pagrįstą įtarimą, tad buvo nutarta viską nuodugniai patikrinti. Kaip paaiškėjo mašinomis vyko Raseinių rajono Meiliškių medžiotojų klubo medžiotojai. Vyrai tvirtino vykstantys iš medžioklės ir vežėsi dviejų šernų skerdieną. Apžiūrėjus įtartino automobilio sustojimo vietą, aplinkosaugininkai rado, į pakrūmę numestą kuprinę. Kuprinėje buvo medžiotojo kepurė, akiniai ir stirniena.

Du medžiotojai pripažino, kad buvo nušautas stirninas, nurodė šaulį ir vietą. Taip pat prisipažino ir stirną automobiliu „Subaru“ vežęs vyras. Buvo rasta stirnino dorojimo vieta ir likučiai – kailis, galva, kojos. Nepaisant visų įrodymų ir draugų liudijimų, gyvūną sumedžiojęs A.P. kaltę neigė.

Visi medžiotojai ir įkalčiai perduoti Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentui. Medžiotojams ir jų vadovui gresia atsakomybė. Už teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą (ATPK 85 str. 6 d.) jiems gresia bauda nuo aštuonių šimtų šešiasdešimt aštuonių iki vieno tūkstančio septynių šimtų trisdešimt septynių eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Taip pat medžiotojams teks atlyginti ir padarytą žalą gyvūnijos ištekliams – 1593,55 Eur.