Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pakruojo rajone sulaikytas brakonierius naudojęs net 20 skritulių ir palaidinių

2015-02-18

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros darbuotojai iš žvejų gavo informaciją, kad Pakruojo rajone, Petrašiūnų karjere žvejojama skrituliais naudojant masalui gyvą žuvelę. Pareigūnai nedelsiant sureagavo į pranešimą, tačiau pažeidėjo taip pat būta operatyvaus. Žvejybai vyras naudojo net 20 skritulių ir palaidinių, tad pamatęs atvykusius žvejus, iškart pasileido bėgti.

Aplinkosaugininkai  pažeidėja atsekė pėdsakais ir sulaikė. Pareigūnai vyrą rado jau su mėgėjiškais žvejybos įrankiais ir kitoje vietoje. Jis aiškino, kad ketinąs pradėti vykdyti žvejybą. Parodžius jau prieš tai vykdytos neleistinos žvejybos vietą ir įrankius, niekdarys prisipažino, kad atvykęs anksti ryte pristatė itin gausų kiekį skritulių ir palaidinių. Žuvis vyras gaudė masalui naudojant gyvą žuvelę. Inspektoriams senai teko matyti tokį akiplėšiškumą, kad būtų naudojama tiek daug įrankių vienu metu naudojant gyvą žuvelę. Juolab, kad šiuo metu masalui naudoti gyvą žuvelę draudžiama, taip pat draudžiama ir lydekų žvejyba.

Nepaisant gausaus įrankių skaičiaus, neleistinu būdu ir draudžiamu laiku pagauta tik viena lydeka. Žuvis ir pažeidimo padarymo įrankiai konfiskuoti. Pažeidėjas taip pat neturėjo leidimo suteikiančio teisę žvejoti tame vandens telkinyje bei smaigų. Piliečiui A. O. ( 1993 m.) surašytas protokolas (ATPP 87 str. 3 d. ir 87 str. 1 d.), o taip pat  bus teikiama pretenzija atlyginti gamtai padarytą žalą. 

Piliečiai, pastebėję aplinkosauginius pažeidimus, raginami pranešti telefonu 112, kad būtų užkirstas kelias piktavališkiems darbams, kaip, kad įvyko šįkart.


Priedai: