Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Nuteistas šiaulietis gabenęs ir ketinęs parduoti į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytų ūdrų kailiukus

2015-01-27

Šiaulių apygardos teismas šiaulietį R.R. pripažino kaltu dėl neteisėto medžiojimo ar žvejojimo arba kitokios laukinės  gyvūnijos išteklių naudojimo (BK 272 str. 3d.*) ir skyrė 2metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Be to iš šiauliečio priteisti daugiau kaip 24 tūkst. Eurų gamtai padarytos žalos.

R.R. į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos akiratį pateko 2013 metų balandį, gavus duomenų, kad vyras gali prekiauti, uždraustų medžioti, ūdrų kailiais. Apie tai buvo informuoti ir policijos pareigūnai. Surengus reidą 2014 04 25 R.R. buvo sulaikytas Šiauliuose vienoje degalinėje. Vyro automobilio „Audi 100 Avant“ bagažinėje buvo rasta 13 ūdrų kailiukų ir 8 kiaunių kailiukai. Buvo pradėta baudžiamoji byla ir R.R stojo prieš teismą.

Pernai Šiaulių apylinkės teismas išnagrinėjęs bylą R.R. išteisino. Teismas konstatavo, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamo nusižengimo požymių. Šis nuosprendis buvo apskųstas Šiaulių apygardos teismui. Kaltinimą palaikiusi prokurorė dar kartą išdėstė visus surinktus įrodymus ir prašė šiaulieti pripažinti kaltu.   

Šiaulių apygardos teismas panaikino 2014 09 22 Šiaulių apylinkės teismo nuosprendį ir priėmė naują nuosprendį. R.R. pripažintas kaltu ir jam skirta 2 metų ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Ši bausmė subendrinta su Akmenės rajono apylinkės teismo paskirta ir neatlikta bausme ir galutinė bausmė R.R paskirta 3 metai 6 mėn. laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose.

Ūdrų kailiukai konfiskuoti, o nuteistasis civiliniam ieškovui - Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui turės atlyginti 24668,67 Eur turtinės žalos. Būtent tokia žala buvo padaryta gamtai.*(- 272 straipsnis.     Neteisėtas medžiojimas ar žvejojimas arba kitoks laukinės gyvūnijos išteklių naudojimas 3d. Tas, kas neteisėtai naikino, žalojo, paėmė iš natūralios aplinkos, gaudė ar kitaip įgijo, laikė, perdirbo, gabeno, realizavo ar kitaip naudojo didelį kiekį saugomų rūšių laukinių gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų arba tokia veika padarė didelę žalą saugomų rūšių laukinių gyvūnų rūšies apsaugos būklei, arba tokią veiką padarė komerciniais tikslais, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.)