Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Medžius be leidimų kertantys asmenys ir įmonės turės atlyginti gamtai padarytas žalas

2015-01-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių rajono agentūra gavo anoniminį pranešimą apie Kuršėnų kaimiškoje seniūnijoje kertamus medžius. Informacija pasitvirtino. Nuvykus į Šilėnų kaimą nustatyta, kad be leidimo nupjauti 8 medžiai. Aplinkosaugininkai nustatė, kad netoli melioracijos griovio augusius uosius, beržus ir blindes, neturėdamas leidimo nupjovė vietos gyventojas V.L. . Niekur nedirbantis vyras medieną panaudojo kaip kurą, savo būstui apšildyti. Piliečiui V.L. surašytas protokolas ir skirta 57 Eur administracinė bauda. Be to jis turės atlyginti 958 Eur gamtai padarytą žalą.

Dar du neteisėti medžių kirtimo atvejai užfiksuoti Mažeikių rajono agentūroje. Mažeikių mieste, Mindaugo gatvėje, senamiesčio daugiabučių sutvarkymą vykdanti įmonė be leidimo nupjovė ir supjaustė, kelis dešimtmečius augusią eglę. Įmonės vadovui skirta 86 Eur bauda ir teks atlyginti 468 Eur gamtai padarytą žalą.

Medžių iškirtimas, neturint leidimo tiriamas ir Mažeikių rajone Tulnikių kaime. Tulnikių gatvėje nupjauta 13 medžių. Du iš jų, viena eglė ir beržas, augo privačioje namų valdoje, kiti pakelėje. Savivaldybės komisija buvo nustačiusi, kad medžiai trukdo eismui, tačiau jų pjovimui leidimas dar nebuvo išduotas. Aplinkosaugininkai aiškinasi, kas išpjovė medžius.