Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungėje moksleiviai skatinami rūšiuoti šiukšles

2014-12-17

Šiukšlių rūšiavimas būtinas, tą supranta visi, tačiau daro tik maža dalis. Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos direktorius, Plungės rajono aplinkos apsaugos agentūros aktyvaus neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Kęstutis Varpiotas nutarė ne žodžiais, o darbais prisidėti prie šiukšlių rūšiavimo ir to mokyti moksleivius. Jo  iniciatyva  iš „Žaliojo taško“ mokykla gavo  40 komplektų konteinerių atliekų rūšiavimui. Kiekviename komplekte yra po 3 spalvotus konteinerius - popieriui, stiklui ir plastmasei. Dalyvaujant Plungės rajono aplinkosaugininkams konteineriai pristatyti mokiniams.

Konteineriai bus pastatyti kiekvienoje klasėje ir koridoriuose. Kęstutis Varpiotas nori, kad mokiniai išmoktų saugoti gamtą. Aplinkosaugininkai mokinius ragino aktyviai rūšiuoti atliekas bei raginti tai daryti draugus, tėvelius ir taip prisidėti prie aplinkos tausojimo.

Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug  3 milijonai tonų įvairių atliekų. Daugumas jų ilgai išlieką nesuirę. Pavyzdžiui, kad suirtu plastiko pakuotės reikia 200 metų. Stikliniai buteliai suyra per 900 metų. Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur atliekos susidaro – namuose, darbe, mokykloje. Tai labai paprasta, tereikia įvairias atliekas išskirstyti į atitinkamus konteinerius: popieriui, plastmasei, stiklui ir bendrą.  Rūšiuodami atliekas sumažinsime atliekų tvarkymo išlaidas, išsaugosime sveiką aplinką, sukaupsime antrinių žaliavų, sutaupysime gamtos išteklių ir energijos. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų daug paprasčiau, pigiau, mažiau teršiama aplinka. Kuo daugiau naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma žemės turtų.