Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tikrinti poledinės žūklės mėgėjai

2014-12-08

Spustelėjus pirmiesiems šalčiams ir ledui ėmus kaustyti vandens telkinius, poledinės žūklės išsiilgę žvejai netruko nusėsti dar ne visur tvirtą ir storą ledą. Deja ne visi rūpinasi savo saugumu ir paiso mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklų. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai visą praėjusią savaitę rengė reidus ir tikrino žvejus.

Per savaitę aplinkosaugininkai patikrino daugiau kaip 30 vandens telkinių ir surašė per 20 protokolų žvejams, kurie nepaisė mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklų. Taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus. Juos privalo turėti visi žvejai, žvejojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių. Deja, šio reikalavimo laikosi ne visi. Smaigų neturėjimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt penkių iki dviejų šimtų litų (ATPK 87 str. 1d.).Dalis žvejų neturėjo ne tik smaigų, bet ir leidimų žvejybai. Jiems taip pat surašyti protokolai.

Ne visi žvejai paiso ir mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklų 6-tojo punkto reikalavimų, kur aiškiai nurodoma, kad žvejys negali turėti daugiau nei 4 mėgėjų žvejybos įrankius. Pasitaikė žvejų kurie turėjo 6 – 7 žvejybos įrankius, taip vadinamas vėliavėles. Žvejys, kuris turi dvigubai ar dar daugiau žvejybos įrankių nei leidžiama, yra baudžiamas dar griežčiau. ATPK 87 str. 3d. - Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą), – užtraukia baudą nuo keturių šimtų iki vieno tūkstančio litų su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Žvejams nederėtų džiaugtis visu sugautu laimikiu. Reikia nepamiršti, kiek ir kokio dydžio žuvų galima sugauti. Radviliškio rajone, patikrinimo metu nustatytas vienas atvejis, kuomet žvejys turėjo sugavęs daug mažesnę žuvį nei leidžiama. Vyrui surašytas protokolas, bus skirta bauda ir dar teks atlyginti daugiau nei 500 Lt gamtai padarytą žalą.

ŠRAAD primena, kad nuo gruodžio 15 dienos iki sausio 15 dienos draudžiama gaudyti vėgėles, o nuo sausio 1 dienos draudžiama žvejoti lydekas ant gyvos žuvelės.