Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcija „Medžiok saugiai“

2014-11-13

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros pareigūnai vykdė akciją „Medžiok saugiai“. Akcijos metu patikrinti šeši Pakruojo rajono medžioklės plotų naudotojai: Klovainių, Preičiūnų, Šukionių, Pašvitinio, Glebavos ir Pakruojo medžiotojų būreliai. Patikrinta beveik šimtas aktyvaus poilsio mėgėjų.

Akcijos metu buvo tikrinama ar laikomasi Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių nuostatų: ar teisingai pildomi ir išduodami galiojantys naujos formos lapai; ar medžioklės vadovai užtikrina jiems pavestas pareigas. Ar turima licencijų medžiojamiesiems gyvūnams bei  užtikrinamas tinkamas licencijų naudojimas. Taip pat tikrinti visų medžiotojų  bilietai dėl duomenų medžiotojų sąvadui pateikimo, ar yra specialios žymos apie saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimus, galiojantys leidimai ginklams ir kt.

Vykdyta ne tik dokumentų, sumedžiotų žvėrių patikra, bet prisilaikant saugaus elgesio reikalavimų sudalyvauta ir varymuose, kad būtų įvertinta ar laikomasi teisės aktų reikalavimų.

Nors atsakomybė už pažeidimus stipriai sugriežtėjo ir medžiotojai tampa vis atidesni, tačiau akcijos metu nustatyti trys pažeidimai, kurie galimai įvyko dėl nepakankamo teisės aktų reikalavimų žinojimo. Plačiai kovojama su Afrikiniu kiaulių maru (AKM), tačiau medžioklės vadovai neturėjo naujausių žinių apie 2014 m. spalio 24 d. D1-857 Aplinkos ministro įsakymo 21 p. nuostatų pakeitimą, kuriame numatyta, kad medžioklės vadovas jei buvo medžiojama varant, pasibaigus medžioklei kitoje lapo pusėje turi nurodyti detalią informaciją apie tai, kurioje medžioklės plotų vieneto dalyje buvo medžiojama. Trys medžioklės vadovai iškviesti į Pakruojo rajono agentūrą ATPP surašymui dėl vadovo pareigų nevykdymo.