Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

ATLIEKŲ DEGINTOJAI “DIRBA BE IŠEIGINIŲ”

2014-11-11

    Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Šiaulių miesto agentūra  sekmadienį, gavo pranešimą, kad mieste, privačioje valdoje deginamos atliekos. Nuvykus nurodytu adresu, rasti deginami šlapi lapai ir kitos daržininkystės atliekos. Pažeidėjai S. G. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas (ATPK 83 1 str. 1 d.) ir surašytas administracinis nurodymas susimokėti puse minimalios baudos - 50 Lt..

  Artimiausiu metu (ŠRAAD) agentūros atnaujins  reidus, kurių metu bus tikrinamos privačių valdų ir įmonių katilinės, siekiant  nustatyti atliekų deginimo pažeidimams. 

   Primename, kad sodininkystės ir daržininkystės atliekas, žolę ir lapus miestuose ir miesteliuose deginti draudžia LR aplinkos ministro 1999 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 269 patvirtinti “Aplinkosauginiai reikalavimai  deginant sausą žolę, nendres, šiaudus bei laukininkystės ir daržininkystės atliekas” (Žin. 1999, Nr. 75- 2284). Kitas atliekas deginti buityje ir įmonių katilinėse draudžia LR Aplinkos oro apsaugos įstatymo (Žin., 1999, Nr.98-2813)  20 str. ir “Šiaulių miesto tvarkymo ir švaros taisyklės”.                                                                                                     Nepaisantiems šių reikalavimų numatytos baudos iki 2000 litų (ATPK 1611 str.).

   Šiaulių miesto agentūra primena, kad apie neleistinus atliekų deginimo atvejus galima pranešti ir seniūnijoms, Savivaldybės viešosios tvarkos skyriui. Šiaulių miesto agentūros informacija, tel. (841) 524153

    Apie atliekų deginimus nedarbo laiku ir savaitgaliais reikėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.