Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkos ministro padėkos įteiktos brakonierių demaskavusiems policijos pareigūnams

2014-10-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kemlės rajono agentūroje Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnams Giedriui Jančauskui bei Jonui Bracevičiui įteiktos aplinkos ministro Kęstučio Trečioko padėkos. Policijos pareigūnai padėjo demaskuoti ir atsakomybėn patraukti medžiotoją nušovusi mažylio besilaukiančia briedžio patelę.

Šių metų balandžio 22 d. rytą Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai Giedrius Jančauskas bei Jonas Bracevičius kelyje Kelmė-Lioliai tikrino automobilius. Patikrinimui buvo sustabdytas ir medžiotojo R.B. vairuojamas „Opel Vectra“. Vairuotojas buvo blaivus, tačiau atrodė sunerimęs ir pareigūnai paprašė praverti automobilio bagažinę. Joje gulėjo briedžio galinės kojos kumpis. Įtarė, kad gyvūnas gali būti sumedžiotas neteisėtai, policininkai informavo aplinkosaugininkus.

Medžiotojas dar bandė spyriotis ir išsisukinėti, tačiau netrukus prisipažino, kad nušovė briedžio patelę. Vyras teisinosi, kad neva medžiojo šernus, tačiau tamsoje iššovė į briedę. Išmėsinėta gyvūną vyras paliko miške. Vykdant tyrimą nustatyta, kad Pliuškaičių k., Kelmės r., „Baris“ medžioklės plotuose, neteisėtai sumedžiota vaikinga apie 3-4 metų amžiaus briedžio patelė.

Teismas R.B dviem metams atėmė teisę medžioti ir konfiskavo šautuvą su optiniu taikikliu ir prožektoriumi. Be to brakonieriui teko atlyginti daugiau kai 23000 Lt gamtai padarytą žalą.

Brakonierių sulaikiusiems policijos pareigūnas ne tik įteiktos ministro padėkos, bet ir padėkota Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento vadovo ir visų aplinkosaugininkų vardu.