Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai dalyvavo žemdirbių pasitarime

2014-10-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis vakar dalyvavo žemdirbių organizuotame pasitarime. Pakruojo rajono žemdirbiai parodė sveikintiną iniciatyvą, pakviesdami aplinkosaugininkus į susitikimą, kuriame buvo priminti teisės aktų reikalavimai, jų pakeitimai, ne vien pavieniams ūkio subjektams, o jų daugumai.

G. Cinkutis priminė aplinkosauginius reikalavimus, kurie žemdirbiams turėtų būti jau ir žinomi. Pakruojis – žemės ūkio kraštas, jame gausu ūkininkų, stambių bendrovių, tad priminti reikalavimai atliekų susidarymo ir teisingo tvarkymo prevencijai. Paaiškinta, kokiais  kriterijais remiantis turi būti vedamos atliekų susidarymo apskaitos ir jų pagrindu teikiamos ataskaitos. Priminta, kad be išimties visi žemdirbiai turi rūšiuoti susidarančias atliekas ir perduoti jas atliekų tvarkytojams nepažeidžiant laikinojo atliekų saugojimo terminų pavojingoms ir nepavojingoms atliekoms.

Gyvulininkystėje susidarantis mėšlas – trąša, tačiau pastaruoju metu aplinkiniams gyventojams gana dažnai kyla nepasitenkinimas dėl nemalonaus kvapo. Žemdirbiams priminta, kaip turi būti įrengiamos lauko rietuvės, kam privalu parengti tręšimo mėšlu  planus, kada draudžiama tręšti, kokiais atvejais privalomas aplinkos monitoringas ir kiti svarbūs dalykai.

Žemdirbių darbas neatsiejamas be modernios technikos. Tačiau ūkininkams reikėtų nepamiršti ir tinkamai įrengti degalines pagal Lietuvos  aplinkos apsaugos  normatyvinių dokumentų (LAND) reikalavimus.

Prasidėjus darbymečiui ūkininkai dažnai „savinasi“ vandenį purškimui iš vandens telkinių, tačiau derėtų žinoti, kad tokiai veiklai irgi yra abribojimai. Maža to, būtina nepažeisti vandens telkinio apsauginės juosto rėžimo.

Turint savos žemės, sunku įsisavinti teisės aktų nuostatas, kad savoje žemėje esantys naudingųjų iškasenų ištekliai neleidžia jais disponuoti ar kitaip „draugiškai“ net ir nedideliais kiekiais juos perleisti kitiems asmenims. Žemdirbiams ne tik priminti teisės aktų reikalavimai, bet ir nuostata, kad visada galima kreiptis į agentūros darbuotojus dėl konsultacijų, informacijos pateikimo, problemų sprendimo ir pan.