Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Iš automobilio, kaip įtariama šaudžiusį medžiotoją demaskavusi Šiaulių rajono gyventoja apdovanota ministro padėka

2014-10-10

Šiaulių rajono gyventoja nepabūgo ginkluotų vyrų ir drąsiai stojo į kovą. Moteris šių metų rugpjūtį tapo liudininke, kai iš keliu važiavusio visureigio buvo nušauta stirna. Ji kreipėsi į policiją ir pranešė, kad kelyje Šiauliai – Pakapė šaudoma iš pravažiuojančio automobilio. Moteris pažino šaulį ir nurodė, kad tai netoliese, kaime, sodybą turintis L.L..

Moteris kartu su dar vienu, šio įvykio liudininku tapusiu žveju, pamiškėje rado peršautą stirną. Sunkiai sužeistas gyvūnas netrukus nugaišo.

Policijos pareigūnai ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriais išsiakino, kad L.L. tądien organizavo medžioklę. Po kelių valandų, vyras ir dar trys medžiotojai buvo sulaikyti ir apklausti. L.L buvo nustatytas lengvas (0,6 prom.) girtumas. Vyras kategoriškai neigia vairavęs ir šaudęs iš automobilio. Net šaudamas ne iš automobilio vyras neturėjo teisės sumedžioti stirnos, nes tuo metu stirnų – patelių medžioklė buvo draudžiama. Medžiotojo automobilis ir šautuvas paimti, o visa surinkta medžiaga perduota teismui.

Įvykio liudininke taposi Šiaulių rajono gyventoja nutarė nepasiduoti. Moteris teisme liudys prieš medžiotoją ir jo draugus.

Vyrui už teisės aktų reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą gresia administracinė atsakomybė. ATPK 85 str. 6 d. numato Gyvūno, kurį sumedžioti asmuo, turintis teisę medžioti (medžiotojas), neturi teisės, sumedžiojimas arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas – užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Medžiotojui gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, daugiau kaip 5400 Lt.

Drąsą pademonstravusiai moteriai, šiandien Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamente įteikta Lietuvos respublikos aplinkos ministro Kęstučio Trečioko padėka.