Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sulaikyti broliai Plinkšių ežerą vagoję tinklais

2014-10-02

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai Mažeikių rajone tikrindami Plinkšių ežerą pastebėjo, kaip iš vienos valties yra statomas tinklas. Buvo surengta pasala. Teko laukti gan ilgai, mat ežerą gaubė tirštas rūkas. Trečiadienį apie 14-tą valandą sulaikyti du broliai, valtimi atplaukę pasiimti tinklo. Brakonieriai, pamatę atplaukiančius aplinkosaugininkus, dar bandė atsikratyti tinklo, tačiau jau buvo per vėlu. Vyrų laimikis buvo menkas: 6 ešeriai, 5 plakiai ir 1 raudė. Laimikis svėre daugiau kaip pusketvirto kilogramo.

Brakonierių laukia griežta atsakomybė. Abiem broliams surašyti protokolai už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą (ATPK 87 str. 3 d.)  ir gresia baudos nuo 400 Lt iki 1000 Lt. Be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Brakonierių valtis ir tinklas konfiskuoti. Beje tame pačiame ežere, tik kitoje vietoje, rastas dar vienas tinklas, tik kam jis priklauso nustatyti nepavyko.

Plinkšių kaimo gyventojai buvo gerai žinomi ir vietos žvejams. Jie net perspėdavo, su valtimis žvejoti atvykusius, kad neplauktu ten, kur užstatyti tinklai. Primename, kad apie daromus pažeidimus gyventojai gali pranešti į artimiausia aplinkos apsaugos agentūra, arba tiesiog paskambinti bendruoju pagalbos telefonu: 112.


Priedai: