Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Joniškietis neteisėtai sumedžiotą elnią sugrūdo į „Volkswagen Golf“ ir parsigabeno namo

2014-10-01

Prasidėjęs elnių ir briedžių poravimosi sezonas suaktyvina ne tik šiuos gyvūnus, tačiau ir medžiotojus bei brakonierius. Siekdami užkirsti kelią brakonieriavimui aplinkos apsaugos pareigūnai rengia reidus, tikrina miškus, medžiotojus ir renka informaciją.   

Vakar prieš vidurnaktį Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūra gavo pranešimą apie sumedžiotą elnią. Įvykiui tirti buvo pasikviesti ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Tikrindami informaciją, aplinkosaugininkai nuvyko į Joniškio miestą, į medžiotojo D.G. (1972m.) namus. Pareigūnai, vyro sodybos ūkiniame pastate rado pakabintą ir dorojamą elnią. Šeimininkas prisipažino, kad elnią sumedžiojo Joniškio rajono medžiotojų būrelio plotuose, tačiau medžiotojas nepanaudojo licencijos. Anot vyro jis sumedžiotą žvėrį sugrūdo į automobilį „Volkswagen Golf“ ir parsigabeno namo.

Medžiotojas apklaustas, jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už medžioklės reikalavimų pažeidimus (ATPK 85 str. 6d). Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad gyvūno, kurį sumedžioti asmuo, turintis teisę medžioti (medžiotojas), neturi teisės, sumedžiojimas arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas – užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Šiaulių RAAD pareigūnai išėmė medžiotojo ginklą ir sulaikė automobilį, su kuriuo gyvūnas buvo gabenamas. Jie, greičiausiai, bus konfiskuoti. Be tūkstantinės baudos vyrui teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą – daugiau kaip 19 tūkst. Lt.

Lietuvoje Taurieji elniai pradėti reaklimatizuoti Žagarės miškuose. Manoma, kad čia pirminė laisvėje gyvenančių elnių banda susiformavo iš grafo Naryškino aptvarų per Pirmąjį pasaulinį karą pabėgusių ar išleistų žvėrių. 1934 m. Atliekant pirmąją Lietuvoje žvėrių apskaitą Žagarės miške priskaičiuota 18 tauriųjų elnių. Šiuo metu Pabaltijo šalyse gyvena apie 20 tūkstančių tauriųjų elnių.


Priedai: