Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Žvejų mėgėjų dėmesiui

2014-09-15

Prasideda lašišinių žuvų nerštas, tad žvejai mėgėjai norintys žvejoti Dubysos ir Kražantės upėse, turėtų žinoti, kad remiantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. sausio 4 d. įsakymu nuo rytojaus, tai yra rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. Dubysos upės ruože nuo žiočių iki Kražantės upės žiočių, mėgėjų žvejyba neturint žvejo mėgėjo kortelių ar nemokamos žvejybos teisės yra draudžiama. Tai reiškia, kad šiuo laikotarpiu, nurodytame upės ruože, respublikinis mėgėjiškos žvejybos bilietas negalioja.

Taip pat primename, kad nuo rytojaus, tai yra rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. Dubysos upės ruože nuo žiočių iki Kražantės žiočių draudžiama žvejoti nuo saulės laidos iki saulės patekėjimo. Tai yra tamsiuoju paros metu.

Nuo Spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. Kražantės upėje, nuo Dubysos iki Kelmės miesto I tvenkinio, mėgėjų žvejyba draudžiama.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad bus sustiprinta Kražantės ir Dubysos upių kontrolė. Pažeidėjų laukia griežtos baudos. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (87str.6d.) numato, kad Lašišų, šlakių, margųjų upėtakių ir kiršlių limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų pažeidimas – užtraukia baudą nuo aštuonių šimtų iki dviejų tūkstančių litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Be to būtų skaičiuojama gamtai padaryta žala. Už vieną sugautą lašišą ar šlakį, tektų pakloti virš 2000 Lt.