Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Joniškyje prekiauta ne mėgėjų žūklės įrankiais

2014-09-10

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūra tikrino prekybos įmones, kurios prekiauja žvejybos įrankiais. L. A., dirbančios pagal individualios veiklos pažymėjimą, parduotuvės vitrinoje rasti du bučiukai, su nurodyta kaina - 35 LT. Pamatavus jų diametrą ir ilgį nustatyta, kad du bučiukai yra ilgesni, nei numatyta „Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės“. (4.1. bučiukas vėžiams gaudyti ne ilgesnė kaip 100 cm ir ne platesnė kaip 50 cm gaudyklė; 10.2. laikyti ar gabenti žeberklus, ūdas ir ne mėgėjų žvejybos įrankius (toliau – draudžiami žvejybos įrankiai), išskyrus atvejus, kai šie įrankiai teisės aktų nustatyta tvarka naudojami verslinei ar specialiajai žvejybai;) Dviejų bučiukų ilgiai siekė 110 cm. Jie išimti iš prekybos.

Parduotuvės savininkas leidimo prekiauti ne mėgėjų žūklės įrankiais neturėjo. Jo teigimu, šie bučiukai buvo įsigyti 2011 m., kol nebuvo įsigaliojusios atnaujintos taisyklės. Kad skersmuo neviršija reikalavimų savininkas, esą, žinojo, o ilgio nepasitikslino.

Savininkas pateikė bučiukų įsigijimo dokumentus ir prašymą dėl baudos sumažinimo. Jam surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas pagal 87 str. 2d. ir 87/12 str. 1d. Bauda už tokį pažeidimą numatyta nuo 2000 iki 4000 su draudžiamų ne mėgėjų žūklės įrankių konfiskavimu.