Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Ne tik tvoros bet ir pastatai ant upės kranto

2014-09-05

Aplinkos apsaugos kontrolės informacinėje sistemoje buvo gautas pranešimas, kad Joniškio rajone, Žagarės mieste, prie Švėtės upės yra tvorų trukdančių priėjimą prie upės. Apie tai buvo pranešta Žagarės regioninio parko direkcijai.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros specialistai  taip pat nuvyko į Žagarę. Kaip paaiškėjo problema dėl prieigos prie upės yra aktualiausia dvejose Upės ir Švėtės gatvėse. Dar 1970-tais metais įrengus užtvanką ir Švėtės tvenkinį šių gatvių gyventojai atsidūrė prie pat vandens.

Patikrinus 24-ris sklypus nustatyta, kad daugelyje vietų įrengtos tvoros, dalis pastatų negyvenami ir apleisti. Tačiau net ir pašalinus senas ir menkavertes tvoras prieiti prie upės visose vietose nebus įmanoma. Krantas užsodintas įvairiais medžiais bei užstatytas įvairiais pastatais: malkinėmis, garažais, sandėliukais, pavėsinėmis, rūkyklomis.

Kalbantis su sklypų savininkais ir peržiūrint nuosavybės dokumentus, paaiškėjo, kad sklypų planuose atžymėtos sklypų ribos nesutampa su upės kranto linija. Planuose nurodytos ribos yra apie 5 m nuo kranto, tačiau įvertinus tai, kad ši teritorija yra regioninio parko ir miesto ribose, tai nurodyti atstumiai turėtų būti žymiai didesni.

Apie padėti Žagarėje informuota aplinkos ministerija. Manoma, kad įgyvendinant įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatas, regioninio parko direkcija ir savivaldybės administracija vykdydama kontrolės funkcijas, palaipsniui statant ir rekonstruojant namus, derinant jų statybos projektus, turėtų pašalinti visus apsaugos juostoje esančius statinius ir tokiu būdu užtikrintu laisvą prieigą prie upės.


Priedai: