Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai !

2014-09-04

Tokiu šūkiu  Aplinkos ministerija šiauliečius  ir  miesto svečius  rugsėjo  12 dieną,  penktadienį,  prieš prasidedant  Šiaulių  dienų  šventės  renginiams,  nuo  12  val. iki  16  val.,  kviečia  aplankyti  Vilniaus bulvare (netoli  dailės  galerijos)  įsikūrusią  informacinę  akcijos apie  geriamąjį  vandenį  palapinę,  o miesto maitinimo įstaigas –prisijungti prie akcijos ir visuomet pasiūlyti savo lankytojams geriamojo vandens iš čiaupo nemokamai.

Informacinėje  palapinėje  lankytojai  galės  pasikalbėti  su  specialistais  apie  geriamojo vandens iš čiaupo kokybę,  jo  savybes,  naudą  organizmui,  gauti  konkrečius  atsakymus  į  rūpimus  klausimus. Taip  pat  palapinėje  Šiaulių  dienų šventės  renginių lankytojus  vaišinsime  geriamuoju  vandeniu  iš čiaupo,  kviesime  jo  skonį  ir  savybes  palyginti  su  vandeniu  buteliuose.  Lankytojams  bus  suteikta galimybė  specialiomis  indikatorinėmis  juostelėmis  iš matuoti vandens  pH,  kietumą, fluoro  ir  kitų elementų koncentraciją. Norintieji šiems tyrimams gali atsinešti savo namų vandens iš čiaupo mėginį. Mažieji  akcijos  lankytojai  galės  pažinti  vandens  savybes  edukacinių  žaidimų  pagalba, o vyresniuosius kviesime pademonstruoti savo žinias apie vandenį sprendžiant  kryžiažodį ar žaidžiant klausimų smiginį. Daugiausiai žinantiems UAB „Šiaulių vandenys“ įteiks savo suvenyrų.

Akcijos  „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!”  informacinė palapinė ir specialistai visą rugsėjį keliauja po didžiuosius Lietuvos miestus –Kauną, Panevėžį, Šiaulius, Klaipėdą, Vilnių.

Apie akciją „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“ Lietuvoje geriamasis vanduo ruošiamas iš saugiausio –požeminio –vandens išteklių. Tokio vandens ištekliai  šalyje –dideli, tačiau per metus jų  sunaudojame vos apie 13-15 proc., o jo kaina –  300 kartų mažesnė nei fasuoto vandens (1 l geriamojo vandens iš čiaupo kaina Šiauliuose –apie 0,00368Lt). Akcija „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“ padės gyventojams įsitikinti, kad jų vandentiekio vanduo  saugus  gerti,  sieks paneigti  nuo  seno  įsigalėjusius  mitus  apie  vandenį    čiaupo,  nušvies aplinkosauginius geriamojo vandens iš čiaupo vartojimo aspektus.

Prie  šios  iniciatyvos  kviečiamos  prisijungti  ir  maitinimo  įstaigos.  Kavinės,  restoranai,  barai, viešbučiai,  dalyvaujantys  akcijoje, galės  gauti  lipduką,  kuris  nurodys,  jog  čia  lankytojai  ir  svečiai vaišinami nemokamu vandeniu iš čiaupo.

Daugiau informacijos apie renginį:

el. paštu juste@bvrg.lt, telefonu 8655 68220