Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Rastas galimai neteisėtai sumedžiotas taurusis elnias

2014-08-19

Šeštadienio vakarą į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vyriausiąjį specialistą kreipėsi Radviliškio rajono „Kurklių“ medžiotojų klubo medžioklės plotų prižiūrėtojas ir pranešė apie galimai neteisėtą medžioklę. Anot jo Radviliškio r. Prastavonių k., nuvykęs  pas pil. D.K., jo namų valdos kieme, matė tauriojo elnio kojas ir galvą. Sodybos šeimininkas ne medžiotojas. Medžioklės plotų prižiūrėtojas įtarė, kad elnias gali būti sumedžiotas neteisėtai.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vyriausiasis specialistas, kartu su neetatiniu inspektoriumi nuvyko nurodytu adresu. Sodyboje išties buvo rastos tauriojo elnio galūnės. D.K. paaiškino, kad priekinį kumpį ir galvą išsipjovęs nuo Kurklių miške rasto negyvo elnio. D.K. nurodytoje vietoje – Kurklių miško 51 kvartale buvo rastas negyvas elnes su šautine žaizda krūtinkaulio srityje. Gyvūnas buvo su išsipūstais viduriais. Nuo jo jautėsi nemalonus dvėsenos kvapas.

Elnio patino lavonas ir iš piliečio D.K. paimtos gyvūno dalys sunaikinti „Kurklių“ medžiotojų klubo pirminėje žvėrių apdorojimo aikštelėje. Vyrui dėl to, kad nepranešė apie nušautą gyvūną ir pasisavino jo skerdiena teks atsakyti. Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 85 str. 1d numato įspėjimą arbą baudą nuo 100 iki 300 litų.

Įtariama, kad elne galėjo sužeisti brakonierio paleista kulka. Gyvūnas paspruko, tačiau neišgyveno. Jei pavyktų nustatyti pažeidėją, jam grėstų nemenka bauda ir tektu atlyginti gamtai padarytą žalą. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 85 str. 4d numato, kad medžiojimas ar buvimas medžioklės plotuose su medžioklei naudojamais įrankiais (šaunamaisiais ginklais, spąstais) ar priemonėmis (vėliavėlėmis, naktinio matymo prietaisais, kilnojamais bokšteliais), kai tai daro teisės medžioti neturintis asmuo, arba neteisėtai sumedžioto gyvūno dorojimas ar gabenimas – užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų su pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. O už sumedžiotą taurųjį elnią gamtai padaryta žala viršija 19 tūkstančių litų.