Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Prekyvietėje rasti ne mėgėjų žvejybos įrankiai

2014-08-07

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai surengė kelis reidus ir tikrino Šiaulių miesto turgavietes. Pabalių prekyvietėje pareigūnų akys užkliuvo už žūklės inventoriumi prekiaujančio vyro darbo vietos. Jų dėmesį atkreipė bučiukai. Buvo iškart matyti, kad jie ženkliai didesni nei numato mėgėjiškos žūklės taisyklė, kurios parašyta, kad bučiukas vėžiams gaudyti – ne ilgesnė kaip 100 cm ir ne platesnė kaip 50 cm gaudyklė.

Žvejybos įrankiai buvo išmatuoti sertifikuotu metru. Vieno ilgis 114 cm, plotis 75 cm, o kitas dar didesnis 115 cm ir 84 cm. Neteisėtai laikyti bučiukai paimti, o prekeiviui surašytas protokolas.

ATPK 8712 str (Teisės aktų, reglamentuojančių ne mėgėjų žvejybos įrankių gaminimo, pardavimo, įsigijimo tvarką, pažeidimas) Už ne mėgėjų žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus) įsigijimas neturint nustatyta tvarka išduoto leidimo ar nesilaikant šio leidimo sąlygose nustatytų reikalavimų – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su žvejybos įrankių konfiskavimu.