Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Žuvys sugautos rankomis

2014-08-06

Pakruojo rajone vykdant aplinkosauginę akciją  “Automobilį statyk atsakingai” nustatyti du automobilio statymo  arčiau kaip 25 m nuo vandens telkinio kranto atvejai, bei sulaikyti du žvejai su kibiru žuvies.

Vykdant šią akciją ypatingas dėmesys buvo sutelktas ne tik automobiliams bet ir žvejams. Tikrinti leidimai, turima įranga.  Patikrinus Petraičių užtvankos telkinyje tvarkingai žvejojusius žvejus, važiuojant pro užtvanką,  mažiau nei šimtas metrų  nuo jos buvo pastebėti du asmenys: vienas jų buvo vandenyje, kitas ant kranto. Aplinkosaugininkams ši situacija sukėlė didelių įtarimų. Sutiktas pilietis R.B.  turėjo kibirą, kuriame buvo lydeka mažesnė nei 45 cm (31,5 cm)., 13 raudžių ir 15 ešerių. Jam surašytas protokolas pagal ATPK 87 str. 3 d, nes jis sutiktas arčiau kaip 100 m. nuo užtvankos su kibiru žuvies, o žvejyba čia draudžiama. Vyras neturėjo dokumentų leidžiančių žvejybą. Žuvis su kibiru iš pažeidėjo paimta.

Antrasis, šlapiais drabužiais sulaikytas pilietis K.J. paaiškino, kad žvejojo rankomis. Aplinkosaugininkai įrankių nerado, be to žuvys negyvos. Tad pastarajam piliečiui taip pat surašytas protokolas pagal 87 str. 3 d., nes pats teigė, jog žvejojo arčiau kaip 100 m. nuo užtvankos, o kibire rasta lydeka mažesnė kaip 45 cm. Pilietis pateikė LMŽD išduotą leidimą, kuris galioja tik Petraičių užtvankoje, o ne upelyje, kuriame kaip pats teigė, žvejojęs.

2014 m. rugpjūčio 8 d. bus nagrinėjamos abiejų piliečių bylos ir taikomos atitinkamos baudos bei teikiama gamtai padaryta žala už neteisėtai sugautas žuvis, kurią abu vyrai turės atlyginti „solidariai“.

ATPK 87 str. 3d už pažeidimą yra numatyta bauda nuo 400 iki 1000 Lt su priemonių konfiskavimu.  Pirminiais duomenimis gamtai padaryta žala gali viršyti 600 Lt.