Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pakruojo rajono gyventojai buitines nuotekas leidžia tiesiog į melioracijos griovį

2014-07-21

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūra gavo anoniminį pranešimą, kad Ūdekų kaime valomas melioracinis griovys, kuriame galima pamatyti šio kaimo nuotekų tvarkymo “ypatumus“. Patikrinimo metu nustatytos 5 privačios namų valdos, kurių savininkai nuotekas tvarko nesivadovaudami teisės aktų reikalavimais. Nuotekos iš duobių buvo šalinamos į netoliese esantį melioracijos griovį. Už tai jiems skirtos administracinės baudos, privalomieji nurodymai neteikti, nes piliečiai paaiškinimuose užtikrino, kad imsis priemonių nedelsiant, kad aplinka nebūtų teršiama toliau ir nuotekas perduos oficialiems nuotekų vežėjams.

Valstybiniai aplinkos inspektoriai ne kartą visuomenę informavo, kad buityje susidarančios nuotekos turi būti tvarkomos vadovaujantis 2006 m. patvirtinto LR Nuotekų tvarkymo reglamento reikalavimais, tačiau žmonės šio teisės akto nuostatoms ir toliau lieka abejingi.

Deja  baudos skyrimas ne visada yra geriausia išeitis, žmonėms reikalingas aplinkosauginis švietimas:  bendraujant su pažeidėjais, inspektoriams tapo aišku, kad piliečiai vis dar nežino ir nesuvokia, kad buitinių nuotekų negalima maišyti su srutomis ir jomis tręšti laukų. Buitinės nuotekos, priešingai nei gyvulių srutos pasižymi kita cheminė sudėtimi ir tūri būti  į aplinką išleidžiamos tik jas išvalius iki nustatytų normų. Maža to, pabendravus su šešių valdų savininkais tapo aišku, kad problema yra ne lokali, nes kaip jie įvardino didžioji kaimo dalis naudojasi senųjų nuotekų valymo įrenginių (NVĮ) trasomis, tačiau šie NVĮ senai nefunkcionuojantys, išardyti.

Pripratimas – antras prigimimas, o dėl to kenčia gamta. Pakruojo rajono agentūros inspektoriai pagal turimus laiko išteklius ir toliau tikrins, kaip šie kaimo gyventojai tvarko nuotekas. Nustačius pažeidimus taikys atitinkamas poveikio priemones.