Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Radviliškio rajone teršiamas miškas

2014-07-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros darbuotojai ir Šiaulių apskrities VPK Radviliškio rajono policijos pareigūnai ieško asmens automobilių ardymo atliekomis teršiančio Liutkiškių mišką. Nenustatytas asmuo ar asmenys į mišką atvežė ir išpylė apie 4 kub. m įvairių automobilių ardymo atliekų. Dėl miško teršimo atliekomis pradėtas tyrimas. Kai kurios dalys yra su likusiai užsienio šalių valstybiniais automobilių numeriais, tad tikėtina, kad pavyks sustatyti šiukšlintoją.

Asmenys, ką nors žinantys apie šį šiukšlinimą, o taip pat pamatę, kad yra pilamos šiukšlės gali pranešti artimiausiai aplinkos apsaugos agentūrai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Lietuvos respublikos administracinių teisių pažeidimo kodekse (LR ATPK  51/3 str. 5 d. ) už tokio pažeidimo padarymą numatyta bauda nuo 600 iki 4000 litų. Be to šiukšles išvertusiam asmeniui tektų atlyginti gamtai padarytą žalą -  už kiekvieną išverstą nepavojingų atliekų toną 15000 Lt, o pavojingų 36000 Lt.

Gyventojai tiek pavojingas, tiek nepavojingas atliekas gali pristatyti į didžiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles. Nepavojingoms atliekoms surinkti visose seniūnijose taip pat yra įrengti atliekų priėmimo punktai. Veikia ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės. Įmonės, priklausomai nuo šiukšlių rūšies, turi sudaryti sutartis su vežėjais.

 


Priedai: