Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Reidas Plinkšių ežere

2014-07-16

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento, gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai surengė reidą Mažeikių ir Telšių rajonuose tyvuliuojančiame Plinkšių ežere. Anksti ryte buvo stebimas ežeras ir jo prieigos, tikrinta ar nėra brakonierių, jų paliktų tinklų, ar žvejai turi leidimus žvejoti bei laikosi mėgėjiškos žvejybos taisyklių. Taip pat tikrinta ar priėjimo prie vandens neriboja nelegaliai suręstos tvoros. 

Apiplaukus ežerą, kurio teritorija driekiasi beveik 350-mt hektarų, buvo patikrinti 8-ni, valtyse žvejoję žvejai. Du iš jų neturėjo nusipirkę mėgėjiškos žūklės leidimų. Vadovaujantis LR mėgėjų žvejybos įstatymo 11s.7p. Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turi teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji. Plinkšio ežeras yra išnuomotas, tad žvejai leidimus turi įsigyti pas nuomininką arba aplinkosaugos informacinėje sistemoje (ALIS), čia galima sužinoti ir kokie telkiniai yra išnuomoti. Mėgėjų žvejybos taisykles pažeidusiems žvejams surašyti protokolai (ATPK 87s.1d.). Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt penkių iki dviejų šimtų litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Patikrinimo metu aptiktas vienas statomas žvejybinis tinklas. Jis priskiriamas draudžiamiems žvejybos įrankiams. (Draudžiamus žvejybos įrankius numato Mėgėjiškos žūklės taisyklės 4.7. draudžiami žvejybos įrankiai elektros žūklės prietaisai, ūdos, žeberklai, varžos bei tinkliniai ne mėgėjiškos žūklės įrankiai). Tinklas ištrauktas iš vandens, o į jį pakliuvusios žuvys paleistos. Kas pastatė šį tinklą nustatyti nepavyko. Lietuvos respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (LR ATPK 87 str. 3d.) už žvejybą neteisėtais žvejybos įrankiais numato baudą nuo 400 iki 1000 Lt. su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu. Be to už sugautas žuvis skaičiuojama gamtai padaryta žala. Yra numatyta administracinė atsakomybė ir nu neteisėtų žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžia teisės aktai, laikymą ( LR ATPK 87str. 2d.) Už neteisėtų žvejybos įrankių laikymą numatyta bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.  

Apžiūrėjus ežero pakrantes tvorų ribojančių priėjimą prie vandens nepastebėta.

Primename, kad pastebėjus daromus pažeidimus gyventojai gali kreiptis į artimiausiai aplinkos apsaugos agentūrą arba pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Priedai: