Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Į LAISVĘ ŽEMAITIJOS MIŠKUOSE IŠLEISTOS LŪŠYS

2014-07-14

Įgyvendinant Lūšių ir didžiųjų apuokų veisimo nelaisvėje programos tęstinumą 2014 m. liepos mėnesį Žemaitijos miškuose buvo išleistos trys lūšys. Minėti žvėreliai į laisvę išleisti siekiant atkurti nykstančią jų populiaciją. 

Lūšis – vienintelis katininių šeimos atstovas gyvenantis Lietuvos miškuose. Dabartinė populiaciją sudaro apie 30-40 žvėrelių. Lūšys yra jautrios trikdymui, kai kertamas miškas, medžiojama, lankomasi ar poilsiaujama jų gyvenamosiose vietose. Nemažą, bet sunkiai įvertinamą žalą daro brakonieriavimas, ypač kilpininkavimas. Lūšis Lietuvoje nemedžiojama nuo 1979 m., 2000 m. įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Be to ši rūšis įtraukta į Berno konvencijos III, Buveinių direktyvos II ir IV priedus.

Moksliniams tikslams, bei siekiant apsaugoti šiuos vienintelius katininių šeimos atstovus nuo brakonierių ar kitų negandų, visos į laisvę paleidžiamos lūšys su specialiais GPS antkakliais, kurie nurodo gyvūnų buvimo vietą, bei kitus svarbius duomenis.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekciją prašo visų neabejingų piliečių pamačius sužeistus ar į bėdą pakliuvusius šiuos gyvūnus, kuo skubiau informuoti Gyvosios gamtos apsaugos inspekciją telefonu 862091456.   

 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas


Priedai: