Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcija „Kaminukas“

2013-12-18

Kiekvienais metais, prasidėjus šildymo sezonui, padidėja aplinkos oro tarša. Ypač oro taršos padidėjimas jaučiamas miesto individualių namų rajonuose, kur patalpos šildomos dažnai naudojant nekokybišką kurą arba įvairias atliekas.

         Užkertant kelią grėsmei, norime priminti individualių namų gyventojams, kad draudžiama krosnyse deginti atliekas. Deginti atliekas draudžia  Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta bauda piliečiams  nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų ir pareigūnams – nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų.

         Gyventojai turėtų nepamiršti, kad ypač pavojinga deginti plastikinę tarą, gumą, užterštą (pvz., impregnuotą) medieną, senus baldus, rūbus, batus ir cheminėmis medžiagomis užterštus audinius ar pakuotes. Privačių namų kvartaluose, deginant nekokybišką kurą ar atliekas, į aplinkos orą patenka didelės kenksmingų medžiagų koncentracijos (sieros, azoto junginiai, anglies monoksidas ir pan.). Pavojingiausios žmonių sveikatai yra smulkios, nematomos kietosios dalelės, kurios nesulaikomos viršutiniuose kvėpavimo takuose, o prasiskverbia į žmogaus organizmą.

          Pagrindinės kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena (malkos), anglys ir durpės. Siūloma, kai yra silpnas, nepalankus teršalams sklaidytis vėjas, esant galimybei, rinktis dujinį šildymą.

           Gruodžio 2 – 20 dienomis Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Šiaulių ir Telšių apskrityse vykdys akciją „Kaminukas“. Akcijos tikslas – patikrinti, kaip eksploatuojamos katilinės bei įvairaus kuro katilai, koks deginamas kuras.

 

 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija