Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

BUITIES ATLIEKOS - NE KURAS

2013-11-18

      Atšalus orams prasidėjo šildymo sezonas, o su juo padidėjo ir aplinkos oro tarša. Visa tai ypač jaučiama individualių gyvenamųjų namų kvartaluose kai gyventojai šildosi savo būstą ir degina ne tik malkas, kuro briketus bet ir įvairias buityje susidarančias atliekas. Be nemalonaus išsiskiriančių tirštų dūmų kvapo į aplinkos orą patenka labai pavojingos, įvairias ligas, jų tarpe ir vėžį, sukeliančios kancerogeninės medžiagos, kurios ypač pavojingos kvėpavimo takams, pagyvenusiems žmonėms ir mažiems vaikams.

       Kadangi individualių namų kaminai yra neaukšti, o buitinėse krosnyse degimo temperatūra neaukšta, atliekos sudega nepilnai ir kartu su dūmais išmetamos per kaminus ir pasklinda netoliese, užteršdamos pačių namų šeimininkų ir jų kaimynų daržus, o per juos ir auginamas daržoves ir vaisius.

       Primename, kad deginti atliekas draudžia Lietuvos Respublikos Aplinkos oro apsaugos įstatymas.

       DRAUDŽIAMA DEGINTI senus rūbus, keičiamų dažytų senų langų rėmus, senų dažytų baldų liekanas, plastikinę tarą, užterštą pakuotę bei kitas atliekas.

       Už Aplinkos oro apsaugos įstatymų reikalavimų nepaisymą numatytos administracinės baudos: gyventojams nuo 100 iki 200 litų, pareigūnams - nuo 200 iki  400 litų.

 

Šiaulių miesto agentūros informacija, tel. (8 41) 524 153, 502 652, 502 654.