Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pasaulinės aplinkos dienos minėjimas Pakruojo rajone

2011-06-08

Sveikata – pats reikalingiausias dalykas pasaulyje.

Būti sveikam – natūralu, nes mes – Gamtosdalis,

mes – pati Gamta. Gamta stengiasi mus saugoti, 

nes mes reikalingi jos veiklai. (E. Habardas)

      

     2011-06-06 ŠRAAD Pakruojo r. agentūros specialistai dalyvavo Pakruojo r. savivaldybės administracijos ir Lietuvai pagražinti draugijos rengtame Pasaulinės aplinkos dienos minėjime.  Šiame renginyje taip pat dalyvavo ir Pakruojo rajono jaunieji miško bičiuliai  - Žemynos mokyklos „Uosiukai“, Rozalimo mokyklos „Radulė“ moksleiviai, vaikų darželio lopšelio „Vyturėlis“, „Kiškučiai“ auklėtiniai, Pakruojo miškų urėdijos viršininko pavaduotoja I. Labanauskienė, Pakruojo r. savivaldybės administracijos direktorė A. Jasiūnienė, administracijos direktorės pavaduotojas V.Grigonis, Pakruojo seniūnas S. Margis, Pakruojo miškų ūrėdijos ūrėdas K.Gudas, Kruojos ir Mūšos upių tiriamosios ekspedicijos organizatorės ir dalyvės VŠĮ „Baltijos aplinkos forumas“ aplinkosaugos komunikacijos specialistės J. Buzelytė ir V. Pilibaitytė, rajono žemės ūkio bendrovių atstovai ir ūkininkai, kurių dalis ūkininkauja ekologiškuose ūkiuose.

       Jaunieji gamtos bičiuliai pasveikinę susirinkusius svečius, pasidalino savo mintimis, kaip reikėtų tausoti gamtos išteklius. Pakruojo rajono savivaldybės administracijai įteiktas simbolinis medelis.

       VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ aplinkosaugos komunikacijos specialistė V. Pilibaitytė papasakojo apie vykdomą Pakruojo rajono savivaldybės administracijos pasirašytą tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Jungtinės valdymo priemonės skirtos Lielupės upės baseino vandens ištekliams pasienio regione“ ir su pirmosios ekologinės ekspedicijos, surengtos Pakruojo rajonu tekančiomis Kruojos ir Mūšos upėmis, rezultatais. Plačiau apie atliktą tyrimą galima rasti šiuo adresu: http://www.lrytas.lt/-13073858051305837956-ekologin%C4%97-baidarinink%C5%B3-ekspedicija-tyrin%C4%97jo-kruojos-ir-m%C5%AB%C5%A1os-vandenis-nuotraukos.htm 

         Susitikimo metu taip pat kalbėta apie ekologiško ūkininkavimo, sveiko maisto gamybos perspektyvas ir problemas. Pakruojo rajono agentūros vedėjas G. Cinkutis susirinkusiesiems ūkininkams ir žemės ūkio bendrovių atstovams priminė keliamus aplinkosauginius reikalavimus ekologinio žemės ūkio produktų gamybai, perdirbimui, gabenimui, saugojimui ir realizavimui, bei ženklinimui. Laikantis aplinkosauginių reikalavimų augalininkystei bei gyvulininkystei, geriau apsaugota aplinka  - vanduo ir dirvožemis. Žmogus privalo garantuoti, kad vandens telkinyje ar miške esančios retų augalų ar laukinių gyvūnų rūšys jo žemėje bus išsaugotos ir prižiūrimos.

 

Pakruojo r. agentūros informacija (8 41)  51 312