Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pakruojo rajono savivaldybėje aptartos antrinių žaliavų surinkimo problemos

2011-04-19

Atliekų kiekis sąvartynuose grėsmingai didėja. Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur atliekos susidaro – namuose, įmonėse, organizacijose.

Balandžio 18 d. Pakruojo rajono savivaldybėje vyko Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo r. agentūros, Všį Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (toliau vadinama – ŠRATC), UAB „Pakruojo komunalinis ūkis“, UAB „Švarinta“ ir Pakruojo rajono savivaldybės vadovų pasitarimas, kurio metu kalbėta apie antrinių žaliavų surinkimą ir tvarkymą, diskutuota, kas galėtų paskatinti atliekų rūšiavimą.

Antrinės žaliavos, patenkančios į bendrą komunalinių atliekų kiekį, didina mokesčius už jų surinkimą ir sutvarkymą. Ši priežastis yra viena pagrindinių, dėl ko reikia rūšiuoti atliekas, jeigu gyventojai nerūšiuos komunalinių atliekų ir atliekų kiekiai didės tokiu pat tempu, per artimiausius dešimtmečius sukaupsime dar kelis Aukštrakių sąvartynus ir naująjį sąvartyną komunalinėmis atliekomis užpildysime greičiau nei planuota. Rūšiuoti atliekas verta dėl ekonominių ir ekologinių priežasčių. Gaminant naujus daiktus iš antrinių žaliavų, taupomi gamtos ištekliai ir energija, mažiau teršiama gamta.

Pakruojo r. agentūros vedėjas G.Cinkutis pabrėžė, kad informacijos trūkumas kelia įtampą, todėl būtina daugiau bendrauti su gyventojais. Všį „ŠRATC“ atstovai pažadėjo paruošti informaciją apie būtinumą rūšiuoti antrines žaliavas ir paskelbti vietinėje spaudoje. Pakruojo r. savivaldybės atstovai pažadėjo pateikti visą informaciją seniūnams.

Taip pat nuspręsta kartu su Šiaulių RATC atstovais tikrinti atliekų išvežimus iš konteinerių, atliekų rūšiavimo įmonėse ir prekybos centruose, vykdyti komunalinių atliekų tvarkymo įmonėse ir privačiose valdose kontrolę.

ŠRAAD Pakruojo r. agentūros informacija, (8 421)  51 312