Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

BALANDIS – ŠVAROS IR APLINKOS TVARKYMO MĖNUO

2011-04-18

Šį mėnesį gyventojai skatinami švarinti savo aplinką, tvarkyti želdinius, prisidėti prie organizuojamų talkų. Balandžio 16 d. visoje Lietuvoje, vyko akcija „Darom 2011“. Šios akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenės ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento padalinių specialistai, pasiskirstę šiukšlėmis užterštas teritorijas, kibo į darbą. Aplinkosaugininkai džiaugiasi,  kad vis didėja gyventojų masiškumas tokiose akcijose kaip ,,Darom“, daugėja išvalytų teritorijų: parkų, miškų, daugiabučių namų kiemų bei vandens telkinių. Tačiau tvarkydami aplinką žmonės pamiršta, kad draudžiama sugrėbtas (surinktas) žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 100 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestų ir miestelių teritorijose.

Anaiptol nedžiugina atliekų tvarkymo kultūra, čia darbo užtenka visoms šią sritį kontroliuojančioms institucijoms. Didžiausias dėmesys turi būti skirtas prevencijai, nes daug sunkiau atitaisyti žalą, kuri jau padaryta. Deja, tenka konstatuoti, kad atliekas netinkamai tvarko  arba tiesiog chuliganiškai elgiasi ne ta visuomenės dalis, kuri viskuo domisi ir dalyvauja tokiose akcijose kaip ,,Darom" ir pan. Dagiau žalos daro ne fiziniai asmenys, o juridiniai vienetai, tiesiog pamiškėse ar parkuose užkasdami statybines atliekas, išpildami pavojingas atliekas ir išmesdami juos su visomis pakuotėmis. Visuomenė turėtų netoleruoti tokių atvejų  ir nelikti abejinga gamtos daromai žalai, o apie pastebėtus pažeidimus informuoti kompetentingas institucija ir patiems imtis priemonių, kad kuo mažesnė žala būtų padaryta aplinkai ir žmonių sveikatai.

Primename, kad draudžiama kartu su žole, nendrėmis, šiaudais, nukritusiais medžių lapais ir kitomis augalinės kilmės atliekomis deginti buitines, pramonines bei kitas atliekas. Atliekas reikia rūšiuoti ir šalinti tik tam priskirtose vietose. Surinktos atliekos turi būti perduotos perdirbimui, kad jų kuo mažiau patektų į sąvartynus.

Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus gresia ir administracinė atsakomybė- piliečiams gali būti skirta nuo vieno šimto iki aštuonių šimtų litų, o pareigūnams – nuo dviejų šimtų iki vieno tūkstančio litų bauda. Žemės savininkų, naudotojų ir valdytojų nesiėmimas priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, – užtraukia baudą nuo vieno šimto iki šešių šimtų litų. Atliekų deginimas nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų – užtraukia baudą piliečiams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų, pareigūnams – nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų.

Šiaulių RAAD administracijos informacija, (8 41)  59 64 06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Priedai: