Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Medžiams palikta tik po kelias šakas

2011-04-05

Šių metų kovo 30 d. (trečiadienį) priešais Pakruojo r. savivaldybės administracijos pastatą medžius genėję darbininkai dalį jų paliko tik su keliomis stambiomis šakomis. Tokį genėjimą Pakruojo aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis įvertino kaip pažeidimą.

Darbus organizavęs Pakruojo seniūnijos inžinierius teigė, jog jis bei viešuosius darbus dirbantys medžių genėtojai sulaukė įvairių replikų. Vienus miestiečius piktino, kad medžiai taip „nuplikinami“, kad belieka tik strampai. Tuo tarpu kiti pakruojiečiai raginę pjauti dar labiau — mat prieš daugiabutį ties balkonu augantys medžiai užstoją saulę.

Pakruojo aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis, apžiūrėjęs medžius prie savivaldybės, teigė, kad taip genėti draudžiama. Agentūros vedėjas nurodė, kad darbų organizatorius pažeidė Medžių ir krūmų priežiūros, vandens telkinių, esančių želdynuose, apsaugos, vejų ir gėlynų priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu 2008 m. sausio 18 d. Nr. D1-45 (Žin., 2008, Nr. 10-356), ir  Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. D1‑87 (Žin., 2008, Nr. 17-611), nuostatas.

Pakruojo r. savivaldybės ekologė Kazimiera Klabienė taip pat pastebėjo, kad šiuo metu medžiai prie savivaldybės atrodo tikrai perdaug nugenėti. Pasak ekologės, medžių vainikus reikėję pradėti formuoti jau anksčiau.

Pakruojo r. agentūros informacija, (8 421)  51312