Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Medžiai - miesto žaliasis rūbas- nežalokime juos genėdami!

2011-04-04

Pavasarį ir rudenį genimi medžiai, taisoma jų laja. Šiaulių miesto agentūra primena, kad medžiams ir krūmams, savivaldybei priklausančiose bendro naudojimo teritorijose, genėti ir kirsti pirmiausia reikalingas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos aplinkos skyriuje išduotas leidimas.

 

Medžiai ir krūmai genimi pagal Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro 2008 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. D1-45 patvirtintų “Medžių ir krūmų priežiūros, vandens telkinių, esančių želdynuose, apsaugos, vejų ir gėlynų priežiūros taisyklių” (Žin., 2008, Nr. 10-356) V skyriuje nurodytus reikalavimus.

Pagrindiniai medžių genėjimo reikalavimai - neleidžiama nupjauti medžio stiebą bet kuriame aukštyje, nupjaustyti storąsias šakas paliekant stagarus, lajų retinimas atliekamas išpjaunant ne daugiau 20% neskeletinių šakų, iškart po nupjovimo visos žaizdos, kurių diametras didesnis kaip 2 cm., užtepamos dažais, skirtais išorės dažymui su 0,5-3% fungicido priemaiša arba specialiu tepalu.

Patariame genėjimą patikėti specialistams, kurie darbus atliks kokybiškai, o Jūs išvengsite materialinių nuostolių. Bauda už sužalotą medį nuo150 iki 500 litų, atlygintinos žalos dydis priklauso nuo sužalotų medžių rūšies ir skersmens.

 

Šiaulių miesto agentūros informacija, tel. (841) 524153

2010 04 04