Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Gelbstint sužeistą gulbę

2011-04-01

        Šių metų kovo 31 d. 7:50 Pakruojo r. agentūra gavo pranešimą, kad Kruojos upėje plūduriuoja  leisgyvė gulbė. Sužeistos gulbės gelbėti išvyko Pakruojo agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis ir vyriausieji specialistai Jonas Rutkevičius ir Petras Nykštelis. Gulbę Kruoja nuplukdė prie mažųjų dviračių trasos. Tačiau nuo pakrantės sužaloto sparnuočio gelbėtojai pasiekti negalėjo. Reikėjo valties.

        Nelaimėn patekusio paukščio nuotrauką aplinkosaugininkai parodė Lietuvos gyvūnų globėjų asociacijos vyriausiajai specialistei Lolitai Grėblikienei laukdami patarimo.

        Gyvūnų globėjos nuomone, šitaip sužeista gulbė neišgyvens - žaizda, atrodė, ne pirmos dienos. Tereikėjo ištraukti paukštį ir užmigdyti. Be to, L.Grėblikienė prisiminė, kad iš įvairių šalies kampelių ir Pakruojo trečiadienį jai pranešė apie įšalusias gulbes.

         Kol aplinkosaugininkai pasiruošė gelbėjimo operacijai ir gumine valtimi priartėjo prie gulbės, ši jau buvo negyva.

         Yra žinoma, kad Kruojos upėje  žiemojo visa gulbių šeima. Miestiečiai žiemą paukščius globojo. Gulbių porelei ir jų jaunikliui netrūko maisto. Užtat papriekaištauti, pasak gyvūnų globėjos L.Grėblikienės, reikėtų ir žmonėms.

    Pakruojo r. agentūros informacija, (4 421)  51 312.