Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pakruojo rajono vaikų išvyka į atliekų tvarkymo objektus

2010-09-15

     Šių metų vasaros pradžioje Pakruojo rajono agentūros pareigūnai svečiavosi Pakruojo vaikų lopšelyje – darželyje „Vyturėlis“.  

     Vaikams vasarai buvo užduota užduotis – suskaičiuoti kiek stiklo ir plastmasinių butelių ir į kokių spalvų konteinerius jie išmeta, siūlyta atkreipti dėmesį į paupių tvarkingumą, patiems bet kur nemėtyti nereikalingų šiukšlių, butelių ir kitos taros.

     Ikimokyklinio amžiaus vaikai, sugrįžę rudenį į darželį, dalijosi savo įspūdžiais ir vienas kitą mokė kaip reikia rūšiuoti atliekas. Savo suvokimu ir su dideliu entuziazmu pasakojo auklėtojoms, kaip reikia rūšiuoti atliekas, kiek ir kur matė primėtyta šiukšlių. 

     Siekiant parodyti praktiškai, kodėl ir kam reikia rūšiuoti atliekas, vaikai buvo nuvežti į AB “Specializuotas transportas”, kur pamatė koks tolimesnis rūšiuotų atliekų kelias, kurios buvo paimtos iš prie jų namų esančių spalvotųjų konteinerių. Pamatė kaip rūšiuojamos, sandėliuojamos, apdorojamos ir transportuojamos tolimesniam perdirbimui antrinės žaliavos. Po to vaikai apsilankė Aukštrakių sąvartyne, kur Šiaulių RATC ekologė V.Visockienė rodė ir pasakojo kiek daug į šį sąvartyną atkeliauja atliekų.  Ji pažymėjo, jei atliekos būtų rūšiuojamos aktyviau, tai šiame atliekų sąvartyne, “šiukšlių kalnas” būtų stipriai mažesnis. 

     Kartais neveiklumas kyla iš to, kad žmogus negali visko žinoti, todėl švietėjiška veikla, pagrindžiant teoriją praktika, pradedant jau nuo mažų dienų, ugdo Lietuvos pilietį atsakingu ne tik už jį supančią aplinką, bet ir už visą gamtą, nes santykis su gamta yra žmogaus kultūros faktas.

 

Pakruojo rajono agentūros informacija, (8-421) 51 312 

2010-09-15