Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Rietavo miesto gyventojai raginami jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

2010-07-23

Rietavo savivaldybės administracija įgyvendina daug Europos sąjungos ir savivaldybės lėšomis projektų, iš kurių jau įgyvendintas investicinis vandentvarkos projektas “Nemuno žemupio baseino I paketas“ (Nr. CCI/ 2004/ LT/16/C/PE/004). Šiais metais pradėtas  įgyvendinti projektas “Rietavo Oginskių dvaro sodybos parko tvenkinio ant Juodupio ir Jaujupio upelių būklės gerinimas”. Rietavo gyventojai ir miesto svečiai galės džiaugtis išvalytu vandens telkiniu, sutvarkyta jo aplinka. 

Atrodo Rietavas tvarkosi ir gražėja, bet iš tikrųjų ne viskas puiku. Tuo įsitikino ir komisija - Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vedėja Irena Latakaitė, Rietavo savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistė ekologė Jūratė Bitarytė, UAB “Rietavo komunalinio ūkis“ kontrolierė Tatjana Kuzmenkova ir vandens padalinio vadovas Jonas Turskis, - liepos viduryje tikrinusi, kur gyventojai, kurie turi galimybę pasijungti nuotekas į centralizuotus tinklus, tačiau to nedaro, išleidžia nuotekas. 

Patikrinus virš 70-ties sodybų Dariaus ir Girėno, Liepų, Palangos, Salomėjos Nėries, Taikos, Plungės, Sodų, Žemaičių, Žaliosios, Kulių, Klaipėdos, Laukuvos, Pievų, Vatušių ir Kalno gatvėse, nustatyta nemažai pažeidėjų. 

Daugumai gyventojų vos ne į  kiemą nutiesti vamzdžiai, sudarytos visos galimybės prisijungti prie nuotekų tinklų, deja ne visi susimąsto, kad jų nuotekos suteka į didįjį Rietavo parko tvenkinį ir  teršia aplinką bei vandenis. Savivaldybė nespės valyti parko tvenkinio, jei gyventojai bus abejingi aplinkai. 

Į upes, pievas, gruntą išleidžiami buitiniai vandenys žaloja ir augmeniją, ir gyvūniją, ir patį žmogų. Kai kuriose nuotekose esančios priemaišos, patekusios į geriamąjį vandenį, nuodija mūsų organizmą. Pavyzdžiui, pavojingiausių buitinių vandenų priemaišų – cheminių skalbimo priemonių - nesulaiko nei valymo įrengimai, nei gruntas. Taigi žmonės, buitines nuotekas išleidžiantys į aplinką ir geriantys vandenį iš šulinio ar gręžinio, išgeria ir dalį savo išpiltų skalbimo miltelių, indų ploviklių, minkštiklių. 

Ši kartą komisija visus įspėjo, kai kuriuos jau antrą kartą. Daugiau įspėjimų nebus. Pakartotinį patikrinimą planuojama atlikti spalio mėnesį. Todėl Rietavo miesto gyventojams rekomenduojama geranoriškai jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija, 8 448 52792

2010-07-23