Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

„Gyvenkime švarioje aplinkoje“ - renginys skirtas Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai

2010-06-08

Pakruojo rajono agentūra suorganizavo renginį Pakruojo vaikų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ vaikučiams. Įrenginį buvo pakviesta ir Pakruojo rajono savivaldybės ekologė Kazimiera Klabienė.  Žmogui visais laikais reikėjo atsakyti į svarbius klausimus: kas yra aplinka, kurioje jis gyvena ir kaip turėtų elgtis aplinkos atžvilgiu. Vaikai, sugužėję į darželio salę, įdėmiai klausė specialistų aiškinimo apie vandens švarą: kokią naudą duoda švarus vanduo, kas jį teršia. Vaikai stengėsi atsakyti į klausimus, kam reikalingas vanduo, kodėl jis turi būti švarus, kas jį teršia. Vaikučiai pasakojo kaip yra teršiamas vanduo ir gamta bei, savo vaikišku supratimu, kaip reikėtų jį saugoti. Apie tai, kaip reikia saugoti gamtą, kad atliekos metamos į šiukšledėžes ar į konteinerius, vaikai jau žinojo iš auklėtojų, todėl jie patys pasakojo, kaip elgiasi gamtoje.

Taip pat vaikams buvo parodytas filmukas kaip reikėtų elgtis su šiukšlėmis, kaip jas rūšiuoti, kokie ir kokių spalvų būna šiukšlių konteineriai. Vaikai labai gerai įsiminė teorinius pasakojimus bei parodytą vaizdinę medžiagą, todėl praktinė užduotis buvo lengvai įveikiama. Per praktinę užduotį vaikų komandos turėjo papasakoti, kur ir į kokį konteinerį mestų, gautame maišelyje suvalgytų skanėstų, pakuotes. Jų žinios buvo įvertintos aplodismentais bei spalvinimui skirtomis knygelėmis, kurias padovanojo svečiai.

Buvo daug džiugių nuotaikų, kada vaikai pasakojo apie tai, kad jų mamos ir tėčiai mašinų neplauna prie upių ar kitų vandens telkinių, dėl to nemažiau džiaugėsi ir svečiai. Dar kartą įtvirtinę vaikams žinias, kad turime kvėpuoti švariu oru, gerti ir maudytis švariame vandenyje, svečiai akcentavo, kad visa tai priklauso nuo mūsų pačių. Pasistenkime rūšiuoti atliekas, jos bus perdirbtos vėl turėsite naujų knygelių, nenaudodami medienos. 

Vaikams vasarai buvo užduota užduotis – suskaičiuoti kiek stiklo ir plastmasinių butelių ir į kokių spalvų konteinerius jie išmetė. Pasiūlė atkreipti dėmesį į paupių tvarkingumą, patiems bet kur nemėtyti nereikalingų šiukšlių, butelių ir kitos taros. Aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis pažadėjo, kad už tokius gražius, visai gamtai reikalingus darbus, vaikai rudenį bus nuvežti apžiūrėti Aukštrakių sąvartyno bei antrinių žaliavų perdirbimo įmonės.

Džiugios akimirkos pasibaigė gerais palinkėjimais ir dovanėlėmis.

Kartais neveiklumas kyla iš to, kad žmogus negali visko žinoti, todėl švietėjiška veikla, pagrindžiant teoriją praktika, pradedant jau nuo mažų dienų ugdo Lietuvos pilietį atsakingu ne tik už jį supančią aplinką, bet ir už visą gamtą, nes santykis su gamta yra žmogaus kultūros faktas. 

Pakruojo rajono agentūros informacija 

2010 06 08